icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88

IELTS Puanımı Nasıl Yükseltirim?

IELTS Puanımı Nasıl Yükseltirim?


IELTS Sınavı dinleme,okuma, yazma ve konuşma bölümlerinden oluşan bir sınavdır. Bu sınav İngilizce konuşulan bir ülkede çalışma,yaşama veya okuma için dil yeterliliğinizin ne seviyede olduğunu ölçer. 1 ila 9 arasında puan skalası olan bu sınavdan en ideal alınacak skor 7’dir. Her bir bölümdeki puanınızı yükseltmek için burda sizinle çok önemli ipuçlarını paylaşmak istedik.

Okuma

Okuma

IELTS sınavının okuma bölümüne hazırlığınızı yaparken bol bol İngilizce kitap, gazete, dergi okumanız gerekmektedir. Ayrıca makale günlük haberler, dünyada son dönemde olan gelişmelerle ilgili bilgiler hakkında bol bol okuma yapmanız önemlidir. Bu bölüm için yapacağınız diğer önemli bir çalışma kelime haznenizi geliştirmek olacaktır.

Yazma

Yazma

Yurtdışında öğrenim yaparken veya çalışırken yazma becerinizin seviyesinin yüksek olması çok önemlidir. Bir hayal edin üniversitede okuyorsunuz ve ders esnasında notlar alacaksınız veya bir şirkette çalışıyorsunuz toplantı esnasında notlar alacaksınız veya yöneticiniz size bir takım talimatlar verirken bunları yazmanız gerekecek.

Dinleme

Dinleme

Bu bölümden başarılı bir sonuç alabilmeniz için yapacağınız en güzel çalışmalardan biri İngilizce yayın yapan Tv kanallarında dizi veya film izlemek ve İngilizce şarkılar dinlemektir.Başlangıçta belki Türkçe altyazılı başlayabilirsiniz.Sonrasında zamanla İngilizce altyazıya dönüşür ve bu durum artık altyazısız izlemenize doğru ilerleme kaydedebilir.

Konuşma

Konuşma

Bu bölüm için en önemli çalışma şekli bol bol İngilizce bilen kişilerle veya varsa yabancı arkadaşlarınızla konuşma pratiği yapmaktır. Konuşma klüplerinde bir konu etrafında dönen diyaloglarda yer almak bu bölüm için hazırlanabileceğiniz başka bir çalışma yöntemdir.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Formu hemen doldurarak eğitime katılabilirsin!Gönderiliyor...