icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88

IELTS Akademik ve Genel Eğitim Arasındaki Farklar

IELTS Akademik ve Genel Eğitim Arasındaki Farklar
IELTS Akademik ve Genel Eğitim Arasındaki Farklar

IELTS Akademik, akademik eğitim ve yüksek eğitim için gerekli olan İngilizce yeterliliğini ölçer. Görevler ve metinler adayın odak noktasına,uzmanlık alanına  bakılmadan herkes tarafından yapılır.

Akademik format, en geniş anlamında, lisans ve lisansüstü düzeyde İngilizce eğitim veren bir üniversitede ya da yüksekokul kurumunda okumak ya da eğitim almak isteyenler için hazırlanmıştır.

IELTS Genel Eğitim, pratik ve günlük bağlamda kullanılan İngilizce yeterliğini ölçer. Görevler ve metinler hem işyeri hem de sosyal durumları yansıtır. IELTS Genel Eğitim, ortaokul seviyesinde eğitim almak, iş deneyimi kazanmak ya da eğitim programlarına katılmak için İngilizce konuşulan bir ülkeye gitmek isteyenler için hazırlanmıştır. Sınavın bu kolu ayrıca Avustralya, Kanada ya da Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan ülkelere göç etmek isteyenlerden talep edilen vize zorunluluğudur.

 

İngiltere'de okumak ve çalışmak için IELTS-UKVI türü istenmektedir. UKVI ikiye ayrılmaktadır; Academic ve General Training. Eğer İngiltere'de lisans/ Yüksek Lisans veya Doktora okuyacaksanız IELTS-UKVI Academic'e kayıt olmanız gerekmektedir. Bu sınav sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya merkezlerinde yapılmaktadır

 

IELTS (International English Language Testing System) ve IELTS UKVI (IELTS for UK Visas and Immigration), temelde aynı dil yeterlilik sınavını temsil eden iki farklı versiyondur. Ancak, IELTS UKVI, özellikle Birleşik Krallık vize başvuruları için özel olarak tasarlanmış bir sürümdür

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Formu hemen doldurarak eğitime katılabilirsin!Gönderiliyor...