icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
Konuşma

IELTS Puanımı Nasıl Yükseltirim?

• Bu bölüm için en önemli çalışma şekli bol bol İngilizce bilen kişilerle veya varsa yabancı arkadaşlarınızla konuşma pratiği yapmaktır.

• Konuşma klüplerinde bir konu etrafında dönen diyaloglarda yer almak bu bölüm için hazırlanabileceğiniz başka bir  çalışma yöntemdir.

• Tartışma programları ve röportajlar  izleyin. İzleme esnasında sohbetin akışı fikirler arası bağlantıların nasıl yapıldığı gibi konularda da ciddi fikirler edinmiş olursunuz.

• Bu bölüm için en önemli hususlardan bir tanesi  de telaffuzdur. Örneğin “ thirty-thirteen” gibi birbirine çok yakın seslere sahip kelimeleri belirleyin ve onlara yoğun bir şekilde çalışın.

• Bu bölümde önemli olan sizin İngilizceyi nasıl kullandığınızdır. Bundan dolayı düşüncelerinizi rahat söyleyin ve arada küçük hatalar yapmaktan korkmayın.

Konuşma bölümünde 3 aşama vardır.

1.aşamada karşınızdaki konuşmacı kendini tanıtır ve sizden aynısını yapmanızı isteyecektir. Bu bölüm alışmanız ve rahatlamanız için de tasarlanmıştır. Konuşmacı size aileniz, ilgi alanlarınız ve okuduğunuz bölüm gibi sizinle alakalı sorular soracaktır. Rahat ve sakin cevaplar verin hızlı konuşmayın.Akıcı ve anlaşılır konuşmaya önem verin. Vurgularınız ve  tonlamalarınızla konuşmanızı lezzetlendirin.Bu bölüm 4-5 dakika sürer.

2.aşamada konuşmacı size üzerinde konu olan bir kart verir.Kart üzerinde konuşmanızda değinmeniz gereken detaylar da yer alır.Ve size başlamadan önce 1 dakikalık zaman verilir.Bu esnada neler söyleceğinize hazırlanırsınız.Konuşmanız esnasında size konu ile ilgili 1-2 soru yöneltilebilir.

Bu bölüm 3-4 dakika sürer.

3.aşamada ise 2.aşamadaki konuyu konuşmacı ile birlikte daha tartışma havasında ve daha ileri boyutta geçer.Bu bölüm 4-5 dakika sürer.

Konuşma bölümünde en önemli diğer bir konu size verilen tense üzerinden konuşmayı yapmanızdır. Soru kağıdındaki tense i baz alarak konuşmanızı yapın.

İleri seviyede kelimeler kullanmak daha iyi puan almanızı sağlar fakat sakın bilmediğiniz kelime kullanmayın.

Soruları yanıtlarken soruda istenenin dışına çıkmayın.Verdiğiniz cevapların yeterince açık olduğundan emin olun.

Cevap verirken gerekçelere, örneklere yer vererek yanıtınızın kalitesini artırın.

Daha önceden ezberlediğiniz çalıştığınız cevapları vermeyin.

Konuşmacı ile göz temasınızı koruyun.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Formu hemen doldurarak eğitime katılabilirsin!Gönderiliyor...