icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88

IELTS Puanımı Nasıl Yükseltirim?

Yazma

IELTS Puanımı Nasıl Yükseltirim?

Yurtdışında öğrenim yaparken  veya çalışırken yazma becerinizin seviyesinin yüksek olması çok önemlidir. Bir hayal edin üniversitede okuyorsunuz ve ders esnasında notlar alacaksınız veya bir şirkette çalışıyorsunuz toplantı esnasında notlar alacaksınız  veya yöneticiniz size bir takım talimatlar verirken bunları yazmanız gerekecek. Sanıyoruz örnekler üzerinden gidildiğinde yazma becerinizin önemi daha iyi farkediliyor.

İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirmeniz bu bölüm için olmazsa olmaz çalışmadır. Kullandığınız kelimelerin kalitesi ve yerinde uygun olması size artı puan kazandıracaktır.

Bu bölüm için yapacağınız en güzel çalışma; konular  belirleyin kendinize  ve bu konular  üzerine kompozisyon yazın. Yazarken kelime haznenizin çoğaldığını da göreceksiniz.

Yazma iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde size sunulan bir grafik, tablo veya resim hakkında kendi kelimelerinizle  yazı yazmanız gerekir.20 dakikada 150 kelime yazacaksınız. Bilgileri karşılaştırmalı ve rapor halinde yazmanız gerekmektedir.

İkinci bölümde bir bakış açısı, problem veya argüman irdelemeniz istenir. Bu bölümde de sizden 40 dakika içinde 250 kelime yazmanız istenir. Daha az kelime kullanmanız puan kaybıdır lütfen dikkat edin.

Size verilen konunun dışına çıkmaktan sakının .

2.bölümde yazacağınız metinde  giriş gelişme ve sonuç bölümlerinin olmasına dikkat edin. Düşüncelerinizi, paragrafları birbirine bağlamaya önem verin.

Bölüm 2’ye başlamadan önce kafanızda neler yazacağınızı bir toparlayın. Ve son beş dakikanızda da mutlaka yazdığınız kompozisyonu tekrar gözden geçirin.

Kompozisyonunuzda günlük hayattan örnekler,destekliyici görüşler ve farklı bakış açılarına yer vermeniz gerekmektedir.

2.bölümün puanı 1.bölümden yüksek olduğu için sınava ikinci bölümden başlamanızda fayda var.

 Bu bölümde doğru yanlış yok. Önemli olan düşüncelerinizi ne kadar ifade edebildiğiniz ve dili nasıl kullandığınız bu hususlara bakılacaktır.

Sınavda soruda yer alan kelimeleri kullanmayın kendi cümlelerinizi kullanın. Çünkü sorudan aldığınız cümleler sayılmayacaktır.

İmla kurallarına dikkat ederek  okunabilir  bir el yazısı ile yazmaya özen gösterin. Yazdığınız kelimelerin ve cümlelerin doğru olduğundan emin olun.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Formu hemen doldurarak eğitime katılabilirsin!Gönderiliyor...