icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
IELTS Nedir
IELTS Nedir?

International English  Language Testing  System ,Türkçe açılımı  Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı olan IELTS, Amerika ,İngiltere,Kanada,Yeni Zelanda,Avustralya gibi resmi dilin İngilizce olduğu pek çok ülkede eğitim ve iş hayatı için üniversite ve şirketler tarafından kabul gören bir sınavdır.IELTS tüm dünyada uygulanır ve en çok tercih edilen dil sınavıdır.

British Council(BC),University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilen bir dil sınavıdır.

Türkiye’de hemen hemen bütün üniversitelerin hazırlık yılını atlamada veya akademik programlarında IELTS sınav sonucu geçerlidir. Bankacılık-finans ve havacılık  sektöründe yer alan pekçok prestijli  şirketde(THY,Akbank,Yapı Kredi,….)  kamu kurumlarında ve göçmenlik bürolarında   IELTS sınavı tanınmaktadır.

 

IELTS SINAVI AŞAMALARI VE SÜRELERİ NELERDİR?

Sınav Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere iki modülden oluşur.Akademik sınav İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim almak isteyen kişiler için,Genel Eğitim modülü ise yine İngilizce konuşulan ülkelerde iş deneyimi,eğitim programı ve göçmenlik için uygulanan sınav modülüdür.

Sınav 4 aşamadan oluşur;

1-)Reading-60dakika

2-)Listening-30 dakika

3-)Writing-60 dakika

4-)Speaking-15 dakika olmak üzere sınav toplam 2 saat 45 dakikadır.

Dinleme,okuma ve yazma aşamaları tek seferde gerçekleşir.Konuşma sınavı ya aynı gün, ya 3 gün önce ya da 3 gün sonra gerçekleşir.

Yazılı sınav listening ile başlar ve akabinde reading ve writing ile devam eder.Speaking  sınavı alanında uzman Cambridge ESOL sertifikalı uzmanlar tarafından yapılır.Sınav 3 bölümden oluşur ve yüksek kaliteli dijital kayıt ediciler tarafından kayda alınır.

Speaking ve listening  bölümünde İngilizce dili konuşulan tüm ülkelerin aksanları ile karşılaşmanız mümkündür.

 

IELTS SINAVI NERELERDE YAPILIR?

Bu sınava  başvuru yapmak istiyorsanız  IDP ve British Council üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Sınav başvurusu bu kurumlara yapılmaktadır.

Sınav Türkiye’de 12 farklı ilde düzenlenmektedir. Bu iller İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Karabük, Erzurum, Bursa, Gaziantep, Karaman, Mersin ve Samsun’dur.

 

 

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Formu hemen doldurarak eğitime katılabilirsin!Gönderiliyor...