icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
Kanada´da Yerleşim ve Çalışma
Kanada´da Yerleşim ve Çalışma

Kanada’da çalışmak,yaşamak ve eğitim alma hakkına sahip olmak için IELTS Sınavı ile dil yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekmektedir.

Kanada Göçmenlik  Ofisi tarafından kabul edilen  IELTS Sınavında size uygun seviyeyi belirlemek için Kanada Dil Ölçütleri standartlarını sağlıyor olmanız gerekir.

Çalışma hakkı yada eğitim seçeneklerinde bağlantılı olduğunuz kurum tarafından istenen IELTS standardını yerine getirmeniz gerekmektedir.

Kanada’da eğitim için  IELTS Akademik Sınavı’ndan 6.0-7.5 arasında sonuçlar almalısınız.

Kanada’da yaşam için IELTS Genel Eğitim Sınavı’ndan  6.0-8.0 seviyelerinde ortalama sonuçlar almanız gerekmektedir.

Kanada’da göçmenlik konusu son derece geniş ve kişinin pozisyonuna özgü olarak değişebilen bir konu. Kimileri için göçmenlik kısa bir prosedürden ibaret iken bazıları için yıllar alan ciddi bir amaca dönüşebiliyor. Bu da eğitim durumunuza, hangi eyalete/şehre gittiğinize, finansal durumunuza ve dil bilginize göre değişiyor.

İlk aşama eğitim seviyesi ve gelinen eyalet kombinasyonu. Örneğin Ontario’da, eyaletin herhangi bir üniversitesinden master veya doktoranız varsa göçmenlik için çalışma ihtiyacı duymadan başvuru yapabiliyorsunuz. Ontario başvurunuzu onayladıktan sonra federal hükûmete yapılan başvuru da otomatik olarak onaylanıyor, ve ortalama 9 ay – 1 yıl içinde göçmenliğinizi alma şansı elde ediyorsunuz. Lisans ve ön lisans mezunları için de benzer bir prosedür geçerli, ancak master/doktora mezunlarından farklı olarak, belirlenmiş (ve sürekli güncellenen) iş alanlarında asgari 1 yıl çalışmış olmak gerekiyor. Türkiye’de İngilizce eğitim veren bir üniversiteden mezun olmak da oldukça büyük avantaj sağlıyor. Bunun yanında, göçmenlik başvurusu yaparken IELTS gibi uluslararası alanda kabul alan bir sınavdan İngilizce seviyenizi kanıtlayacak bir derecenizin olması da zorunlu.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Formu hemen doldurarak eğitime katılabilirsin!Gönderiliyor...