icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88

Duyurular

Sınava girmeden önce bunları aklınızdan çıkarmayın.

11.2.2019 IELTS Sınavına hazırlık süreciniz kadar sınav günü nelere dikkat etmeniz gerektiği de önemli bir konudur.Sınav günü sizi nelerin beklediği konusunda açıklayıcı bilgiler paylaşmak istedik. Event

Sınav Ne Zaman Başlar?

Sınav saat 09.00’da başlar. Ancak, kendinize hazırlık için yeterli vakit kalması iyi olur dolayısıyla  saat 08.15’te sınav yerinde olmanızı öneririz.
 

Sınav Günü Yanımda Neler Olmalı ?

Sınava giriş belgeniz

• 2 adet kimlik belgesi.Birinci kimlik başvuruda kullanılan kimlik olmalıdır (Türk vatandaşları için nüfus cüzdanı ya da geçerli pasaport). Sınava kaydolmak için kullandığınız pasaportta değişiklik olduysa bunu mutlaka  sınavdan önce ilgili birimlere bildirmenizi önemle belirtelim.

• Sınav için Türkiye’ye yurt dışından geliyorsanız sınava girebilmek için yanınızda geçerli pasaportunuzu getirmek zorundasınız. 

• İkinci kimlik destekleyici belgedir (Nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da ikametgah belgesi kabul edilen destekleyici kimlik belgeleridir.)Lakin siz bunların içinden yine de mutlaka nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurun.

• Kalem, silgi, kalemtıraş 

• Writing(Yazma) bölümünde tükenmez veya kurşun kalem ikisini de kullanabilirsiniz.Reading(okuma) ,listening(yazma) sınavlarında kurşun kalem kullanmak zorundasınız.

• Şeffaf şişede su.Şişede etiket soyulmuş olsun.

• Cep telefonu saatinizi sınav salonuna sokmanıza müsaade edilmez.
 

Neden Fotoğrafım Çekiliyor?

IELTS’de güvenliğe önem verilmektedir. İlave bir güvenlik önlemi olarak, sınav merkezi görevlileri, sınav gününde tüm adayların fotoğrafını çekmektedir. Bu fotoğraf daha sonra Sınav Sonuç Belgenizde kullanılacaktır. Bu, zorunlu bir uygulamadır.Eğer itiraz ederseniz sınava alınmazsınız ve her türlü erteleme ve itiraz  hakkını yitirirsiniz.18 yaş altı adaylar yanlarında , fotoğraflarının çekilebilmesi için ebeveynleri veya yasal vasileri tarafından imzalanmış bir onay formu getirmeleri gerekmektedir.
 

Sınav Salonunda Yanınıza Neler Alabilirsiniz?

• Kimlik belgeleriniz(Pasaaport,nüfus cüzdanı)

• Birer kurşun ve tükenmez kalem (Dinleme ve Okuma bölümleri için kurşun kalem gerekmektedir)

• Bir silgi

• Bir kalemtıraş

• Şişede su şişede varsa etiketini çıkarın,temizleyin.

• Sınav salonunda yanınızda başka bir şey bulunmasına izin verilmemektedir.
 

Diğer Eşyalarımı Ne Yapacağım?

Diğer eşyalarınızın tümünü, sınav merkezindeki vestiyere bırakabilirsiniz.Sınav salonuna alabileceklerinizi yukarıda belirttik. Vestiyer, sınav süresince kilitli olacaktır. British Council, sınav yerinde meydana gelebilecek kayıp ve zararlardan sorumlu değildir. Bu sebeple, sınav günü cep telefonu, dizüstü bilgisayar,tablet,saat gibi  gibi değerli eşyalarınızı getirmemenizi tavsiye ederiz.
 

Sınava başlama saatinden sonra gelen adaylar, o gün sınava girme haklarını kaybederler.

Dolayısıyla hafta sonuna denk gelen bir günde sınava giriyorsanız toplu taşıma ile gideceksiniz saatlerde değişiklik olabildiği için çok öncesinde evden çıkmanızda fayda var.Sınav başlangıç saatinden yarım saat,kırkbeş dakika öncesinde mutlaka sınava gireceğiniz yerde olmanızda fayda var.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Formu hemen doldurarak eğitime katılabilirsin!Gönderiliyor...