icon

Bize Ulaşın!

0(216) 416 77 88
IELTS Sınavına Nasıl Başvurulur?

Blog

Sınava başvuru için öncelikle kimlik belgenizi ve pasaportunuzu online kayıt sistemine kayıt etmeniz gerekir.Pasaportunuzun geçerlilik süresi geçmemiş olmalıdır.Geçerlilik süresi geçmemiş olan pasaportunuzla başvuru yaptıysanız ve şayet sınav günü pasaportunuzun süresi doluyor ise mutlaka süre uzatımı yapmalısınız.Ve süresi uzatılmış yeni pasaportu sınav öncesi mutlaka ilgili departmana bildirmelisiniz.

IELTS sınavına başvuru için öncelikle  www.britishcouncil.org.tr sitesinden öncelikle kayıt oluşturmanız gerekli.

Kayıt için link; https://www.britishcouncil.org.tr/exam/ielts/registration

Kayıt sonrasında sınava başvurmak için hangi sınav modülünün size uygun olduğunu belirlemek için https://takeielts.britishcouncil.org/choose-ielts/ielts-academic-or-ielts-general-training?_ga=2.60497071.367563965.1548768708-1216700663.1548768708 linki size yardımcı olacaktır.

Tüm IELTS sınavları kontenjanla sınırlıdır.British Council in online kayıt sistemine dahil olduğunuzda sınav tarihleri ve kontenjan sayıları ile ilgili de güncel bilgiler edinebilirsiniz.

Sınav tarihi belirlediğinizde bu tarihi değiştiremeyeceğiniz için tarih belirlerken kendinizle alakalı bütün unsurları düşünün.

IELTS sınav tarihi,yerleri hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz link : https://www.britishcouncil.org.tr/exam/ielts/dates-fees-locations

IELTS Sınavını bilgisayar üzerinden çözmek istiyorsanız ücreti 1100 TL,kağıt/kalemle sınav olmak istiyorsanız ücreti 900 TL dir.

Sisteme belgelerinizi istendiği şekilde yükledikten sonra ki 18 yaş altında adaylar için muvafakatname belgesinin de yüklenmesi gerekir sonrasında ödeme aşamasına geçilir.Ödeme aşamasında kayıt esnasında kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.Veya kayıt esnasında “Pay Later “ seçeneğini seçerek iki gün içerisinde British Council in resmi sitesindeki banka bilgilerine  havale/eft veya herhangi bir İş Bankası şubesine giderek sınav ücretini transfer edebilirsiniz.

Kayıtdan sonra tarafınıza British Council sınav departmanında  sınavdaki yerinizin ayrıldığını bildiren bir e-posta alırsınız.Sınav tarihinizden 10 gün öncesine kadar sınav departmanı kaydınızı onaylar.Eğer bu e-postayı almazsanız sınav departmanı ile mutlaka iletişime geçin.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Formu hemen doldurarak eğitime katılabilirsin!Gönderiliyor...